Nasza Biblioteka w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową, przy której zlokalizowany jest Orlik, wzięła udział w projekcie „Muuvit- Ruszaj się i odkrywaj świat” . Jest on realizowany przez Fundację Volunteers for Sport, w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt wykorzystuje doświadczenia fińskiego programu z zakresu edukacji prozdrowotnej, który został opracowany 12 lat temu. Do tej pory skorzystało z niego prawie 2 miliony uczniów. W ramach programu ruszają się także dzieci w innych krajach: Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Anglii oraz Stanach Zjednoczonych. Przygoda z Muuvit to program, który poprzez wirtualną podróż motywuje dzieci w wieku szkolnym do większej aktywności fizycznej oraz realizowania celów wspólnie z kolegami i koleżankami. Dzieci poprzez podróż wirtualną zwiedzają cały świat, dowiadując się wielu rzeczy o nim, poznają jak powinno się prowadzić zdrowy tryb życia  i jak ważna jest w nim aktywność fizyczna. Przygoda trwa 30 dni.

Olsztynecką przygodę z MUUVITEM rozpoczęło pięć drużyn. Cztery  z nich zakończyły już swoją przygodę.  Jedna nadal zdobywa mile poprzez ruch i zwiedza świat. W czasie naszej podróży są organizowane dla dzieci imprezy
w bibliotece podczas, których zapoznajemy się z trasą jaką zdobyliśmy oraz poznajemy smaki potraw z innych krajów
i  bawimy się w zabawy poznane w czasie zwiedzania różnych miast , w jakie bawią się dzieci z innych krajów. Realizatorami olsztyneckiej przygody Muuvit są : bibliotekarz oddziału dla dzieci Grażyna Wilkowska  oraz animator sportu: Zbigniew Serowiński.