Znają się na finansach

Kolejna część mieszkańców Gminy Olsztynek wie już, jak zarządzać domowymi finansami i jak założyć elektroniczne konto w banku. To efekt kursu, który ukończyli w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynku.

Kurs był skierowany do osób po 50. roku życia. Składał się z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy odkrywali tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Dowiedzieli się, między innymi jak racjonalnie planować wydatki, w jaki sposób bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak posługiwać się e-kontem i na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

W spotkaniach w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Olsztynku brali udział również zaproszeni przez bibliotekę goście.  Pani Anna Karpiak-Olszewska z oddziału okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Olsztynie opowiedziała kursantom czym zajmuje się NBP oraz o zabezpieczeniu banknotów. Przywiozła ze sobą dużo materiałów edukacyjnych (ulotki, książki). Wszyscy uczestnicy otrzymali również okazjonalną monetę. Pan Roman Brodawka – agent ubezpieczeniowy wyjaśnił uczestnikom kursu najważniejsze kwestie związane z ubezpieczeniami.

Kurs zakończył się 6 czerwca wręczaniem certyfikatów przez zastępcę Burmistrza Olsztynka Bogusława Kowalewskiego. Gratulację ukończenia kursu złożyła również opiekunka regionalna projektu Joanna Cieślińska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Biblioteka zrealizowała szkolenie dzięki udziałowi w piątej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Więcej zdjęć na Facebooku