Spotkanie ze Zbigniewem Pawlakiem

"Czy życie można odbudować? - osobiste doświadczenia podróżnika na tle trzęsienia ziemi w Nepalu z 2015 roku."

Serdecznie zapraszamy na potkanie ze Zbigniewem Pawlakiem – podróżnikiem, autorem książki "Pęknięte miasto Biesłan", znawcą kultury Wschodu i wykładowcą uniwersyteckim.

Zbigniew Pawlak od ponad 20 lat podróżuje po Jedwabnym Szlaku. Przez 10 lat mieszkał w Azji Środkowej, gdzie pracował nad projektami edukacyjnymi i humanitarnymi. Zafascynowany ludźmi Wschodu, ich życiem oraz kulturą. Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Spraw Azjatyckich w Londynie, gdzie od kilku lat mieszka wraz z rodziną.

Podczas spotkania opowie nam o Nepalu, gdzie po trzęsieniu ziemi w 2015 roku jako wolontariusz uczestniczył w akcji humanitarnej pn. "Ej, odbudujemy Nepal".

8 czerwca (piątek), godz. 17:00, sala konferencyjna Urzędu Miejskiego w Olsztynku (Ratusz 1).