Rozmowy przy wspólnym stole w bibliotece

Czy Biblioteka, instytucja ciesząca się zaufaniem mieszkańców, jest dobrym miejscem do szczerej i autentycznej rozmowy o ważnych sprawach lokalnych? Miejscem, w którym mieszkańcy mogą się wzajemnie usłyszeć i lepiej zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania? Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas dwóch spotkań w ramach projektu "Rozmowy przy wspólnym stole".

Założeniem projektu jest możliwość spotkania się osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, mieszkających w tej samej miejscowości.

Tematem pierwszego spotkania była niepodległość  - „czym dla mnie jest?”. Natomiast podczas drugiego spotkania rozmawialiśmy o tradycji i różnych jej aspektach.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do zgłaszania propozycji tematów na kolejne spotkania oraz do czynnego udziału w tych rozmowach.

Inicjatywa wspierana jest przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację dla Polski.