Promocja książki "Perkunowe wyroki"

W piątkowe popołudnie (11 maja) czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynku oraz inne zainteresowane osoby miały okazję spotkać się z Panią Joanną Żamejć, autorką książek „Nawrócenie wiedźmy”  i  „Perkunowe wyroki”.

Pani Joanna była gościem naszej biblioteki w ubiegłym roku. Wtedy mieliśmy okazję poznać ją nieco bliżej. Autorka jest z urodzenia olsztynianką. Tam też ukończyła studia i zaczęła pracować w swoim ukochanym zawodzie bibliotekarki. Jej losy jednak potoczyły się tak, że pod koniec 80-tych lat wyjechała do Niemiec, gdzie mieszka do dziś. Zawsze lubiła pisać: dla siebie, swoich bliskich i przyjaciół. Wynikiem tej pasji było powstanie książki „Nawrócenie wiedźmy”. Około połowy XIV wieku kapituła warmińska rozpoczęła budowę murowanego zamku na miejscu drewnianej strażnicy. Na miasto zaś wyznaczono teren na południe od zamku, w zakolu Łyny. Bohaterów książki poznajemy w 1348 roku. Od tego momentu ich losy zaczynają nieuchronnie zbliżać się do siebie. Autorka w bardzo ciekawy sposób połączyła wydarzenia historyczne i autentyczne postaci z postaciami fikcyjnymi.

Na tym spotkaniu dowiedzieliśmy się, że pani Joanna rozpoczęła pracę nad kolejnym tomem cyklu. W „Perkunowych wyrokach”, które stały się pretekstem do kolejnego spotkania z autorką wracamy do znanych nam już bohaterów. Akcja książki rozpoczyna się w 1370 roku, to jest kilkanaście lat po zakończeniu „Nawrócenia wiedźmy”. Allenstein jest już dużym i rozwiniętym miastem. Życie znanych nam postaci potoczyło się w bardzo różny sposób. Ale żeby się o tym dowiedzieć, trzeba sięgnąć po książkę, do czego serdecznie Państwa zachęcamy.

Samo spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Pani Joanna jest bardzo otwartą i komunikatywną osobą z dużym poczuciem humoru. To właśnie spowodowało, że zebrani chętnie zadawali pytania. Można było również kupić książki pani Joanny i poprosić ją autograf.