Piracka Noc z Andersenem

Noc z Andersenem jest międzynarodowym przedsięwzięciem, w którym biorą udział biblioteki organizując w tym samym czasie całonocne imprezy dla dzieci. Po raz kolejny w akcję włączyła się Biblioteka w Olsztynku.

Nazwa imprezy przypomina o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andresena. W olsztyneckiej bibliotece zabawę rozpoczęliśmy w piątek wieczorem (13.04). Dzieci przywitał sam Andersen, który opowiedział o swoim życiu i twórczości. Później były już gry i zabawy, czytanie baśni oraz … szukanie skarbu ponieważ całą imprezę przygotowaliśmy w stylu pirackim. Harce trwały do późnej nocy, po czym wszyscy usnęli wśród regałów z książkami.