Ograniczenia w działalności biblioteki !

Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w województwie warmińsko-mazurskim, na podstawie § 28 ust. 6 i ust. 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez instytucje kultury, w tym przez biblioteki.

W związku z powyższym, opierając się na rekomendacjach Biblioteki Narodowej Dyrektor MBP w Olsztynku wprowadza (do odwołania) następujące zmiany w funkcjonowaniu olsztyneckiej biblioteki:

Biblioteka zostaje zamknięta dla użytkowników. Udostępnianie zbiorów czytelnikom odbywać się będzie wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Zbiory będą przekazywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. Aby nie dopuścić do tworzenia kolejek przed budynkiem biblioteki procedura będzie wyglądać następująco:

- czytelnik zamawia telefonicznie lub poprzez katalog on-line wybrane publikacje,

- bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę,

- bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami,

- o umówionej godzinie czytelnik odbiera od bibliotekarza przygotowaną paczkę z zamówionymi egzemplarzami i zostawia ewentualnie zwroty. Wymiana odbywa się przed wejściem do biblioteki.

 

Kontakt telefoniczny i wymiana książek:

poniedziałek - wtorek w godz. 8:00 – 18:00

środa w godz. 7:00 – 15:00

czwartek - piątek w godz. 8:00 – 18:00

sobota - nieczynne

tel. (89) 519-27-12

 

Zachęcamy również do korzystania z zasobów cyfrowych np.  https://polona.pl