Niepodległościowa gra miejska

17 października przeprowadziliśmy grę miejską z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.Grę przygotowała nasza biblioteka wspólnie z Multimedialnym Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag IB i Historii Olsztynka.

W grze wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z miasta i gminy Olsztynek - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, Szkoła Podstawowa nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku, Szkoła Podstawowa SPSK im. św. Jana Pawła II w Olsztynku oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie. W 7 punktach na terenie Olsztynka uczniowie wykazywali się wiedzą historyczną, umiejętnościami manualnymi, plastycznymi i kulinarnymi. W oddziale dla dzieci naszej biblioteki wykonywali biało-czerwone kotyliony z bibuły, w punkcie informacji turystycznej układali puzzle przedstawiające rozbiory polski, w Muzeum Historii Olsztynka rozwiązywali krzyżówkę, w Restauracji "Ratuszowej" rysowali... Kasztankę, w kuchni Zespołu Szkół w Olsztynku lepili i gotowali pierogi a w bibliotece SP nr 1 układali hymn Polski. Serdecznie dziękujemy tutaj za pomoc właścicielom, dyrekcji i pracownikom za pomoc i udostępnienie pomieszczeń.

Z zadaniami najszybciej poradziła sobie grupa „Niezłomni” ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Był nawet okolicznościowy tort.

Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród: Rafał Kuźniewski „KUŹNIA FORMY” oraz Marcin Gosik RESTAURACJA „RATUSZOWA”.