Finanse bez tajemnic w olsztyneckiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku zaprasza osoby powyżej 50. roku życia na kurs bankowości elektronicznej i zarządzania domowym budżetem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkolenie będzie się składać z pięciu spotkań, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać domowymi finansami i racjonalnie planować wydatki, jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet, jak założyć i w jaki sposób posługiwać się bankowym e-kontem, na co zwrócić uwagę biorąc kredyt lub decydując się na założenie lokaty.

Kurs jest elementem piątej edycji projektu „O finansach w bibliotece”, prowadzonej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach Programu Edukacji Ekonomicznej. Biblioteka w Olsztynku zakwalifikowała się do niego jako jedna ze 100 placówek z całej Polski.

Mieszkańcy będą odkrywać tajniki wiedzy ekonomicznej pod kierunkiem bibliotekarzy, przygotowanych do przeprowadzenia kursu podczas szkoleń. Zajęcia będą się odbywały przy pomocy kursu e-learningowego a także przygotowanych w ramach projektu scenariuszy.

Według badań przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski („Postawy i zachowania finansowe osób powyżej 55. roku życia z uwzględnieniem płatności bezgotówkowych”, NBP, 2012), tylko co czwarty mieszkaniec Polski powyżej 55. roku życia korzysta z bankowości elektronicznej, a jedynie 17% osób z tej grupy wiekowej płaci przez Internet rachunki.

Osoby zainteresowane mogą zgłosić się do Biblioteki w Olsztynku - ul. Ratusz 1, tel. 89 519 27 12. Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacji na temat kursu udzielają:

Jolanta Ponczkowska i Paweł Rogowski