28 Finał WOŚP w Bibliotece

Impreza pod nazwą Ratuj z sercem w bibliotece na stałe wpisała się w wydarzenia organizowane przez bibliotekę w Olsztynku. Podczas 28 Finału WOŚP graliśmy z orkiestrą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Spotkanie (12 stycznia) w wypożyczalni dla dorosłych rozpoczął występ młodych gitarzystów z koła gitar klasycznych przy olsztyneckim Domu Kultury. Grupa pod czujnym okiem instruktora Wiesława Gąsiorowskiego (od ponad 20 lat jest Szefem olsztyneckiego Sztabu!) wykonała m.in. gitarowe aranżacje kolęd.

Następnie zasady udzielania pierwszej pomocy zaprezentował ratownik medyczny Paweł Figielski. Obecni na spotkaniu mieli okazję poćwiczyć na fantomie pod okiem instruktora. W międzyczasie P. Ewa Mączka wykonywała pomiar ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. A za zasługą pracowników biblioteki słodkości na imprezie nie brakowało ponieważ każdy przyniósł domowe ciasta.

Zakończenie części artystycznej to bardzo sympatyczne, wspólne śpiewanie kolęd z przedstawicielkami olsztyneckiego chóru Arte del Canto – Kamilą Kupiec, Anną Kondas, Elżbietą Zadrożyńską, Anną Warcholak oraz zaprzyjaźnionymi paniami – Barbarą Pokrzywnicką i Anną Grzegrzółką.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria, spośród fantów można było wylosować atrakcyjne nagrody, m.in. vouchery na usługi fryzjerskie, florystyczne czy fitness. Akcję wsparli: Salon Fryzjerski Damsko-Męski Renaty Kamińskiej, Kwiaciarnia Kwiatowa Przystań Bartłomieja Gątarza, Kuźnia Formy Rafała Kuźniewskiego, FHU Max Wszytkiego Grzegorza Pokrzywnickiego, Sklep „Edyta” Edyty Płoskiej, OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o., Zakład Usługowo-Handlowy Państwa Mikitiuk, Sklep „Kuferek” Agnieszki Dymarskiej, Sklep Carrefour Express Olsztynek Śliżewscy Spółka Jawna, Barwa System Sp. z o.o., Urząd Miejski w Olsztynku oraz Panie z sekcji rękodzielniczej UTW w Olsztynku.

Podczas spotkania podsumowaliśmy też rok 2019 w Bibliotece oraz nagrodziliśmy najlepszych czytelników. Wśród dorosłych wyróżniliśmy Danutę Wereda-Miłaszewską, Jerzego Felis oraz Jadwigę Borodziuk a wśród dzieci Tomasza Sadkowskiego, Maksymiliana Sinickiego i Polę Badurek. Gratulujemy !

Dziękujemy wszystkich darczyńcom i osobom które wsparły naszą akcję. W bibliotece zebraliśmy ponad 800 zł. Łączna kwota sztabu w Olsztynku to 22 612,23 zł.

Więcej zdjęć na facebook'u biblioteki - tutaj.