Narodowe Czytanie 2018

31.08.2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynku po raz kolejny bierze udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej edycji jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.


czytaj dalej...

Zaproszenie na konferencję

30.08.2018

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynku serdecznie zaprasza do udziału w konferencji pt. Ekologia – Solidarność społeczna – Zrównoważony rozwój. Konferencja odbędzie się 24 września w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


czytaj dalej...

Warsztaty fotograficzne i malarskie

24.08.2018

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Olsztynku wspólnie z Miejskim Domem Kultury zaprasza zainteresowanych na warsztaty fotograficzne i malarskie zakończone plenerem.


czytaj dalej...

Letnie podróże po literaturze

24.07.2018

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia dla dzieci zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynku (2-13 lipca). 


czytaj dalej...

Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki / 2018

29.06.2018

Drodzy czytelnicy, tradycyjnie w okresie wakacyjnym (od 30 czerwca do 2 września 2018 r.) wprowadzamy inne godziny otwarcia biblioteki. 


czytaj dalej...

Spotkanie z Jarosławem Grzędowiczem

29.06.2018

15 czerwca gościliśmy w Olsztynku znanego pisarza fantastyki - Jarosława Grzędowicza. W dorobku literackim ma kilkadziesiąt opowiadań i 8 książek. Najszerzej znany jest czytelnikom jako autor „Pana Lodowego Ogrodu”.


czytaj dalej...

Jarosław Grzędowicz zamiast Andrzeja Pilipiuka

13.06.2018

Z przyczyn od nas niezależnych (choroba pisarza) nie dotrze na spotkanie w Olsztynku Andrzej Pilipiuk. Nie zostawiamy jednak fanów fantastyki na lodzie. Udało nam się w zamian zorganizować w tym samym terminie spotkanie z JAROSŁAWEM GRZĘDOWICZEM. Najszerzej znanym czytelnikom jako autor "Pana Lodowego Ogrodu."


czytaj dalej...

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

11.06.2018

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, popularnym autorem polskiej literatury fantastycznej i publicystą. Twórcą panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza - zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty.


czytaj dalej...